مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه ، 7 آبان 1392 ، 12:57

 

انتشار کتاب رفرانس در خصوص لیزر و طب زیبایی - دکتر مقیمی-لیزر

پیشگفتار کتاب

امروزه تبلیغات گوناگونی در رابطه با کاربرد لیزر در درمان بیماری های پوستی و همچنین برای زیبایی و لاغری در رسانه های عمومی مطرح می شود . بخشی از این تبلیغات از سوی همکاران پزشک است که در این امر در داخل کشور پیشگام شده و به درمان مراجعان خود می پردازند ./لیزر

 

ولی هنوز در داخل کشور منبع مناسب و استانداردی برای مراجعه  جهت استفاده از لیزر های گوناگون منتشر نشده است . بسیاری از همکاران تنها با استفاده از اطلا عات مختصری که در کاتالوگهای دستگاه های خریداری شده مشاهده می نمایند , به درمان مراجعان خود می پردازند .

ولی باید گفت که در دنیای لیزر , هر ضایعه پوستی باید با طول موج و نیروی تابشی و زمان تابش خاص خودش تحت درمان قرار بگیرد .

به عبارت دیگر هر دستگاه لیزر از مشخصات خاص خودش برخوردار بوده و هر ضایعه باید با لیزر خاصی که تابش مشخصی را ارایه می کند درمان شود .

به عنوان مثال برای پاکسازی تاتو ها و عروق رتیکولر , و یا رفع موهای زاید لیزر ND-YAG بهتر از لیزر های دیگر می تواند کار خودش را انجام دهد. در صورتی که برای در مان همانژیوها می توان از چند سیستم مختلف مثل PDL  , IPL , الکساندریت و یا KTP استفاده نمود. از سوی دیگر سیستم نوری IPL برای در مان همانژیوما , ناهنجاریهای عروقی , اریتما قابل استفاده می باشد . این در صورتی است که با سیستم نوری IPL برای همانژیوما باید از فیلتر 590نانو متر استفاده کرد حال آنکه برای ناهنجاریهای عروقی  و اریتما فیلتر مورد نظر باید  در حد 570  نانو متر باشد  .هر گونه استفاده اشتبا هی از فیلتر مورد نظر سبب نتیجه نامناسب از جمله تغییر پیگمانتاسیون و غیره خواهد شد .

باید گفت که IPL جزو دستگاه های لیزر نیست .بلکه یک سیستم درمانی است که با پالسهای نوری  کار می کند ولی عموما به آن لیزر گفته می شود .

از سوی دیگر زمان تابش پالس برای هر لیزر و در رابطه با هر ضایعه پوستی منحصر بفرد است و درمانگر باید با دقت و با مراجعه به جداول مورد نظر این پارامتر ها را برای ضایعات مختلف تنظیم نماید .این جداول به تفصیل در این کتاب درج شده اند و شما با نصب آنها در مکان مناسب به سرعت می توانید پارتر های درمانی را مشخص نموده و طرح درمانی خود را تنظیم نمایید . همچنین عمق ضایعه , وسعت آن , رنگ پوست بیمارو بسیاری از عوامل دیگر را نیز باید در تنظیم پارامترها در نظر گرفت تا بتوان به نتیجه مناسب رسید . بنا بر این صرف اتکا نمودن به پار ا متر های از پیش تعریف شده در دستگاه های لیزر نمیتواند نتیجه دلخواه را در صد در صد موارد ارایه نماید و درمانگر باید حتما از یک دانش اساسی و علمی در زمینه استفاده از دستگاه لیزر برخوردار باشد . به عبارت دیگر هر دستگاه لیزر در پزشکی همانند دارویی عمل میکند که برای بیماری های مشخص و با دوز مشخص باید انتخاب و تجویز شود .

بسیاری از شرکتها ممکن است ادعا نمایند که دستگاه تولیدی آنها قادر به انجام چند کار مختلف است .اگر درمانگر از دانش کافی برخوردار باشد , می تواند کلیه طول موجها و فیلتر های موجود در دستگاه را با اطلا عات موجود در یک کتاب مرجع مطابقت داده و از کار آمدی و یا نا کار آمدی دستگاه اطلاع حاصل نماید .

مواردی پیش آمده که اطلا عات نادرست سبب بروز عوارض غیر قابل جبران برای بیماران شده در صورتی که میشد با اطلا عات درست از لیزر مناسب و با تنظیمات دقیقتر به نتایج عالی دست یافت .

بنا بر این پزشکی که از یک دستگاه لیزر استفاده می کند , نباید خودش رادر حد یک اپراتور ساده بداند .بلکه باید واقعا بداند که از چه دستگاهی می توان برای درمان کدام عارضه پوستی استفاده نمود .

این کتاب برای اولین بار در داخل کشور به عنوان یک منبع استاندارد برای استفاده از انواع مختلف لیزر ها می تواندمورداستفاده پزشکان محترم قرار بگیرد .

منبع اصلی این کتاب کتاب (کتاب لیزر اند لایت ) است ولی از مقالات تکمیلی مختلف برای رفع خلاء علمی این کتاب استفاده شده است .در موارد مهم پروسه درمانی بیماران در قالب یک گزارش (کیس رپورت) به صورت قدم به قدم مطرح شده و شما با این مطالب پراتیک روش کار خود را تصحیح خواهید نمود .

این کتاب از چند بخش مختلف از جمله درمان ضایعات عروقی , ضایعات پیگمانی , ماه گرفتگی  , در مان و پاکسازی تاتو , درمان خالهای مختلف , درمان اسکارها ی پس از تروما ها و جراحی ها , اکنه , پسوریازیس و ..... تشکیل شده . ابتدا به تعریف علمی و تشخیص ضایعه پرداخته و سپس کار برد لیزر های مختلف و درمان انتخابی را با ذکر جداول و پلنهای درمانی مختلف ارایه می نماید .

شما با مطالعه این کتاب خواهید توانست بیماری اصلی را شنا سایی نموده و تابش مناسب را همراه با پارا متر های دقیقتر برای پلن درمانی خود انتخاب نمایید .همچنین می توانید  لیزر مناسب را برای کار خود انتخاب نموده و پس از بر رسی کلیه طول موجها و دامنه نیرو های تابشی موجود در دستگاه انتخاب نهایی را برای خرید دستگاه انجام داده و کار خود را با موفقیت بالا آغاز نمایید.

در نهایت مطالبی به عوارض درمانی و رفع آنها ارایه شده است .لذا با توجه به این نکات می توانید کیسهای مشکل دار را براحتی درمان نمایید.

مقدمه کتاب

در دنیای طب زیبایی استفاده از لیزر امری مهم تلقی می شود . ولی هر لیزر برای هر بیماری پوستی مناسب نیست .

خریدن دستگاه های لیزر هزینه بالایی را ایجاد می کند و شما برای کار خود باید بهترین و مناسبترین دستگاه رابا مناسبترین قیمت  تهیه نمایید . لذا اگر قصد تاسیس یک مرکز لیزر تراپی را دارید و حتما مطالب این کتاب را بخوانید .این کتاب به عنوان منبع استاندارد طب زیبایی برای پزشکان و متخصصین پوست و مو قابل استفاده است

این کتاب در خصوص کار آیی انواع لیزر های مختلف ( یاگ - آی پی ال - پی دی ال - کی تی پی ـ ای لایت ( برای درمان تاتو - همانژیوم - ماه گرفتگی - عروق وریدی سطحی و عمقی - انواع کک و مک - خال و رفع مو های زاید ) نکات بسیار مهمی را به شما ارایه می دهد . همچنین نکات بسیار مهمی در رابطه با جلوگیری از عوارض احتمالی و درمان آنها در صورت وقوع ارایه می شود .

مطالب این کتاب از کتابهای مرجع طب زیبایی . تحقیقات انجام شده در رابطه با هر لیزر جمع آوری و تدوین شده اند و ذکر منابع از مشخصات مهم این کتاب است .

این مجموعه دو جلدی است و جلد اول این کتاب همراه با دی وی دی آموزشی ارایه شده است .

فهرست مطالب کتاب

فصل اول : شناسایی لیزر ها

مشخصات لیزر ND:YAG

کاربردهای لیزر یاگ

سیستم IPL

جدول فیتز پاتریک

فصل دوم  :کاربرد  لیزر و سیستم های نوری در درمان ناهنجاری های عروقی

مقدمه

جدول : تشخیص افتراقی همانژیوما از ناهنجاریهای عروقی

بد شکلی های عروقی:

درمان PWS (پورت واین استین)

درمان همانژیوما

آنژیوم توت فرنگی

کاربرد لیزر PDL در درمان همانژیوما

جدول : کار آیی انواع لیزر های مختلف در رابطه با درمان تلانژکتازی , همانژیوم , ماه گرفتگی , اریتما , عروق رتیکولار و ناهنجاریهای عروقی

کاربرد لیزر ND:YAG (1064 ) در درمان همانژیوما

کاربرد لیزر IPL در همانژیوما

جدول : انواع لیزر های IPL و مختلط با ND:YAG همراه با پارمتر های آنها

سوال = لیزر یاگ تنها یک طول موج 1064 نانو متر را تولید میکند.درحالیکه لیزر IPL از 515 تا 1200 نانو متر را تولید می کند .چرا این لیزر نمی تواند جانشین یاگ در درمان ضایعات عمقی شود؟

نکات بالینی برای درمان همانژیوما

توصیه های درمانی

عوارض

شکل 2-2 : در مان همانژیوما با PDL – شکل A , قبل از درمان است .

شکل 3-2 : در مان ماه گرفتگی PWS با PDL . شکل B دوازده ماه پس از درمان را نشان می دهد .

شکل 4-2 : در مان ماه گرفتگی PWS با PDL . شکل B شش ماه پس از درمان را نشان می دهد .

شکل 5-2 :در مان اریتما و تلانژکتازی صورت با PDL . شکل B (پس از درمان)

شکل 6-2: در مان تلانژکتازی با KTP . شکل B , پس از درمان است .

نکات مهم درمانی در استفاده از لیزر

نکات مهم درمانی برای بیمارانی تحت درمان تلانژکتازی صورت با لیزر قرار گرفته اند

فصل سوم : درمان ضایعات خوشخیم رنگدانه ای  پوست وپاک سازی تاتو ( خالکوبیها)  با لیزر

شکل : تصویر A تاتوی آماتور (ناحیه سینه ) را قبل از درمان و شکل B همان تاتو را فورا پس از درمان با لیزر ؟؟/ نشان می دهد .

شکل : درمان تاتوی تروماتیک (ایجاد شده به دنبال سانحه تصادف با دوچرخه و خوردن صورت با آسفالت) و ایجاد پیگمان سیاه در منطقه .

شکل : درمان خال مادر زادی عمیق قهوه ای در صورت نوزاد با لیزر ؟؟؟ .شکل B بقایای خال درمان شده را نشان می دهد .(منبع گلد برگ )

شکل : کیس مشکل - درمان تاتوبا لیزر روبی کیو سو ئیچ .شکل B بلا فاصله پس از تابش ؟؟؟ را نشان می دهد(رنگ تاتو بیشتر شده است ) این کیس به تابشهای مکرر پاسخ داده است و رنگ تیره نهایتا بر طرف شده است (منبع : دکتر لین[1] )  .

شکل : شکل A تا توی آماتور (بازو) را در قبل از درمان و شکل B همان تاتو را شش هفته پس از درمان با لیزر ؟؟؟؟  را با بازمانده های بسیار اندک نشان می دهد.

شکل : شکل A تا توی حرفه ای (پا) را در قبل از درمان و شکل B همان تاتو را شش هفته پس از درمان با لیزر ؟؟؟؟   می دهد(درمان کامل ) .

شکل : مراحل مختلف پاکسازی تاتوی حرفه ای با لیزر ؟؟؟؟ شکل A تاتوی حرفه ای سیاه رنگ ,شکل B پس از اولین درمان با لیزر میو سوئیچ روبی – به تکه تکه شدن تصاویر توجه کنید .شکل C پاکسازی کامل پس از جلسه چهارم همراه کمی هیپوپیگمانتاسیون , شکل D , دوازده ماه بعد از آهزین جلسه با پوست کاملا طبیعی.

شکل : شکل A تاتوی آماتور در ناحیه برست  , شکل B فورا پس از درمان با لیزر ؟؟؟ همراه با خونریزی ها ی سوزنی , شکل C , قبل ازسومین مرحله درمان را نشان داده و شکل D , درمان کامل شش هفته پس از درمان مرحله سوم را نشان می دهد .

شکل : شکل A , تاتوی بسیار بزرگ حرفه ای , شکل B , فورا پس از اولین درمان با لیزر؟؟؟ را نشان می دهد که همراه با سفیدی موقتی است . شکل C کم رنگ شدن نسبی شش هفته بعد از چهارمین جلسه را نشان می دهد . شکل D , کم رنگی بیشتر در شش هفته پس از پنجمین جلسه و شکل E , درمان کامل شش ماه پس از هفتمین جلسه را نشان داده است .

شکل : شکل A : تاتو های آماتور کوچک , شکل B: پاکسازی تا هشتاد در صد پس از اولین جلسه درمان با لیزر ؟؟؟/  ولی هیپو پیگمانتاسیون دیده می شود .شکل C : شش هفته پس از سومین جلسه درمان , همراه با پاکسازی نهایی ولی هیپر پیگمانتاسیون وجود دارد.

عمر خالکوبی چه تاثیری در نتیجه درمان با لیزر دارد ؟

انتخاب بیماران برای درمان ضایعات خوشخیم پیگمانته

درمان لنتیژین با ND:YAG

شکل : درمان انواع لنتیجن در روی لب با لیزر ؟؟؟ را نشان می دهد. شکل B شش هفته پس از جلسه سوم است .

نکته مهم در خصوص لنتیجینها

درمان خال یوتا :

شکل : خال اوتا (اطراف چشم) . شکل B : پس از دو جلسه درمان با لیزر ؟؟/ را نشان می دهد و شکل C : محو کامل عارضه را شش هفته پس از جلسه چهارم نشان می دهد .

شکل : درمان تاتوی تروماتیک (ایجاد شده به دنبال سانحه تصادف موتور و ایجاد پیگمان سیاه در منطقه . شکل B مرحله فورا پس از درمان با لیزر??/ را نشان می دهد که حالت خونریزی دارد و این حالت در اثر پارگی ذرات کربن در ناحیه است . شکل C درمان کامل را در شش هفته پس از اولین جلسه درمان نشان می دهد .ولی هایپر پیگمانتاسیون خفیف دیده می شود .

درمان (CALM ) café an lait macule

شکل : نتیجه تست لیزر

درمان خالهای ملانوسیتی با لیزر کیوسوییچ ND:YAG : [2]

درمان لنتیژین با لیزرIPL

پیامدهای درمانی خالکوبی ها

استراتژی درمانی برای  خالکوبی ها و ضایعات پیگمانته خوشخیم

شاخص های اصلی

اجرای تست لیزر[3]

شکل : در این شکل مشاهده می کنید که تست انجام شده .شش هفته بعد ,  چهارقطعه کوچک روشن (محل تست ) در یک فضای هایپر پیگمانته (بخش تابیده نشده) دیده می شود . این تست با لیزر ??/انجام شده .

شناسایی پوست برنزه

مصرف داروهای حاوی رتینوئید قبل ازدرمان

مصرف داروی پیشگیری کننده عفونتهای ویروسی

الگوریتم روش درمان برای پاکسازی تاتوو ضایعات پیگمانته خوشخیم

پاکسازی خالکوبی های آبی تیره و یا سیاه  در پوستهای درجه 1 تا 3 (فیتزپاتریک ):

پاکسازی خالکوبی های آبی تیره و یا سیاه در پوستهای تیره تر ( درجه 4و5 فیتز پاتریک) :

پاکسازی خالکوبی های قرمز:

پاکسازی خالکوبی های سبز

درمان LENTGO

فاکتورهای مهم

1- بیحسی 2- پوشش چشم :

3 – شناسایی پارامترهای درمان

4- زاویه دسته لیزر با پوست

5- فاصله بین دسته لیزربا منطقه مورد نظر

6- مراقبت پس از عمل

7 – پیگیری و درمانهای اضافی

نکات مهم در درمان تاتو عوارض درمان با لیزر

تغییر در پیگمانتاسیون

تیره تر شدن خالکوبی در اثر تابش لیزر

آسیب های حرارتی و بروز اسکار پس از لیزر درمانی

درمان های تاتوهای چند رنگ

نکته بسیار مهم :.

(پاکسازی خالکوبی در پوستهای تیره تر (رده 4 تا6 طبقه بندی فیتزپاتریک) :

لیزر CO2

منابع بیشتر برای مطالعه

فصل  :درمان اسکارها توسط لیزر

شکل : اسکار بر آمده در ناحیه انسیزیون

شکل : کلوئید ایجاد شده در یک سیاهپوست

روش درمان اسکار:

شکل : اسکار جراحی در ساعد به طول سه سانتی متر . نیمه تحتانی اسکار به عنوان نمونه کنترل تحت تابش قرار نگفته و نیمه دیگر تحت تابش لیزر ??/l قرار گرفت . شکل B : یک ماه پس از اولین تابش . شکل C :  یک  ماه پس از دومین تابش

اهمیت سوابق بیمار

خواص درمانی

الگوریتم درمانی PDL در درمان اسکار

خنک سازی منطقه درمانی

زمان بندی فرآیند خنک سازی

استفاده ازیخ

درمان اختلالات وریدی پا با لیزر

انتخاب بیماران

آناتومی عروق وریدی پا

انتظارات بیمار

ابزارهای تشخیصی اختلالات وریدی سطحی

استراتژی درمان

عروق (وریدها) رتیکولار

انتخاب پارامترهای لیزر برای درمان

انتخاب لیزر

لیزرهای دیود

لیزر YAG: NDبا پالس طولانی 1064NM

پاکسازی مو های زاید با لیزر کیو سو ئیچ ND:YAG

پوستهای برونزه شده

موارد منع استعمال لیزر برای رفع موهای زاید

*استفاده از کرم ها و یا اسپری های موبر در شش هفته اخیر

* استفاده از واکس ، plucking،و یاsugaring در ماه های اخیر

*آلودگی به ویروس هرپس 1و 2 ( باید با احتیاط و با داروهای پیشگیری کننده عمل شوند)

*وجود زخم های بازدر منطقه

* صرع و هرگونه بیماری که با نورهای فلاشی تشدید میشوند .

* استفاده از کرم های حساس کننده به نور

آنتی بیوتیکها= تتراسیکلین ، minomycin؛doxycycline

* درد بیش از اندازه معمول در محل تابش لیزر

*پوست باید تراشیده و بدون آفتاب سوختگی باشد.

درمان نواحی ژنیتال ،آنال،اسکروتوم با IPL( دفع موهای زاید ) در افراد با پوست روشن (1 تا 3)

آیا واکس کردن و یا Plucking و یا sugariry منع استعمال IPL برای ازبین بردن مو محسوب میشود؟

نکات احتیاطی برای درمان گران

آیا سابقه بیماری هرپس برای درمان با لیزر مهم است ؟

آیا تابش لیزر به پوست زخمی و حساس و ملتهب ممنوع است؟

در چه زمانی استفاده از لیزر و یا IPL برای درمان اسکارها مفید است؟

با افرادی که از سابقه تولید کلوئید برخوردارند چگونه باید برخورد کرد؟

آیا افراد پس از لیزر می توانند پوست خود را برونزه کنند ؟

لیزرهای فراکشنال

+++++++

در سی دی آموزشی بیماران توسط لیزر های مختلف تحت درمان قرار می گیرند . زاویه تابش - نوع لیزر - نوع ضایعه و موارد دیگر نشان داده شده اند .

این کتاب با یک کد اختصاصی برای خریداران عرضه می شود .شما با ارسال این کد به ای میل ما از اخبارهای جدید در خصوص انواع تجهیزات جدید - نکات مهم علمی در مدلاین و مقالت علمی جدید در سایتهای معتبر طب زیبایی مطلع خواهید شد .

برای مراجعان حضوری در آدرس زیر در خدمتتان هستیم:

آدرس دفتر مرکزی دکتر مقیمی

تهران - میدان انقلاب – خیابان کارگر

(موسسه دکتر مقیمی )


لطفا قبل از مراجعه با تلفن زیر هماهنگ نمایید

09126864308

تلفن ارسال کتابها با پست وپیک:09126864308-

برای دریافت این مجموعه از طریق پستی

مبلغ بیست وچهار هزار و هشتصد تومان برای مجموعه

ومبلغ  پنج هزار تومان برای هزینه پست

را به شماره حساب زیر واریز (و یا کارت به کارت ) نموده

و سپس تلفنی شماره فیش را برای ما اعلام نمایید.(

دریافت کتاب و سی دی در تهران از طریق پیک نیز امکان پذیر است

ارسال سفارشات با الویت درخواستهای دریافت شده خواهد بود.


شماره حساب کارت عابر بانک

5892101007411214

بانک سپه

به نام ابراهیم مقیمی

+++++++++++++

یا

6396071007515919

به نام ابراهیم مقیمی

بانک سرمایه

+++++++++++++++

توجه : این کتاب فقط از طریق مو سسه دکتر ابراهیم مقیمی واقع در شماره تلفن و آدرس فوق عرضه می شود .گروه دکتر مقیمی هیچ نماینده ای در سطح فروشگاه های کتاب و سایتهای اینترنتی ندارد و هیچ مسئولیتی را در قبال فروش کتب و مطالب آموزشی پزشکی در نمایندگی های مختلف را نمی پذیرد .

+++++++

در رابطه خرید انواع لیزر ما می توانیم مشاوره های لازم را به شما بدهیم .

در صورت نیاز لطفا با ای میل زیر تماس گرفته و برنامه خود را در رابطه با تاسیس مرکز لیزر تراپی - درمان انواع اختلا لات - و یا خرید یک لیزر خاص به اعلام نمایید .

متخصصین ما با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد .

آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

آخرین بروز رسانی مطلب در پنجشنبه ، 22 خرداد 1393 ، 12:27
 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست